
Jeg har fået nye jeans … med stjerner på! Har ønsket med sådan nogle lige siden Current Elliot lavede sine fine, men budgettet ville ikke være med, så da jeg spottede disse hos VILA lige da de var kommet online for nogle uger siden, sagde det godt nok en-to-haps, så var de på vej. (Købte dem dog i en anden webshop). Stylenavnet er Cleavo Star og de er mørkegrå, så det er et herligt afbræk fra de sorte jeans, som jeg ellers mere eller mindre bor i. I går stylede jeg dem med lidt top, tee og blazer, samt flade ankelstøvler, men er sikker på de vil være toplækre med ankelstøvler der har lidt højde også. Mine Acne pistols fx. Kan I lide dem? :)
I kan stadig lige nå at være med til at bestemme de bedste outfit fra 2013 – lukker afstemningen lørdag og så må vi se, hvad der vandt søndag :) Og en sidste ting – TAK, fordi så mange allerede har klikket forbi shoppen. Der er allerede solgt nogle ting (jubiiii) og der er kommet mere på siden jeg fortalte om den første gang. Det er tanken at der kommer lidt hver dag. Se shoppen her.
Kontakt: malsen@malsen.dk

Follow:

-
Seneste indlæg:
_______________________
Her sælger jeg ud – kig ind:

_______________________
Læs min børneblog:

Seneste indlæg på MiniMalsen:_______________________
Arkiv
Translator
-
NICE!
Vil også ha! Men heldigvis kan jeg ikke finde ud af, om jeg er S eller M (ja, altså størrelsesmæssigt!), så det må jeg jo lige have afklaret i en shop
Hmm…..så ville jeg nok tage S, hvis du er mellem to størrelser. :)
Ej de er da fine, har jeg slet ikke set og har endda været inde og se på deres shop for nyligt. De skal da tjekkes ud. :O)
Jeps – er sikker på at de er noget for dig også :)
Jeg er vild med dine stjernejeans… og du ser sgu godt ud i det outfit der… cool!
Mange tak – super fin kommentar at få :) Det er jeg glad for at du synes!
De er super seje – elsker alt med stjerner :)
Uh, også mig :)
Pæææænt!!!
Lækre stænger – undskyld jeg spørger, men er du ikke slankere nu end før du fik Cookie? Du ser i hvert fald godt ud!
Kh Rikke
Orv, tak :D Hvor er du sød!
Jo….det har jeg – men ikke nok! Kh
Har lige efterspurgt dem i Vila – komplet udsolgt :-/
De er så fine !
/Linda
Men de er online….jeg linker direkte til dem i teksten, men måske det er fordi du gerne vil prøve først? :)
Hvor er de fine. De må være blevet vanvittig populære, siden de er blevet revet væk i forretningerne så hurtigt.
Mange tak :)
Altså, der er stadig en masse online, så måske man bare skal bestille der.
De er vildt seje dine stjerne jeans, jeg savlede godt over dem på instagram :)
Mange tak – jeg er SÅ glad for dem :)
Hvor er de seje! Jeg må give Rikke ret, du ser hammer godt ud :-)
/Camilla
Årh, du er da for sød! Tusind tak :)
Nej hvor er de fine! Og flot stylet også :)
Tak, Stine :) Det er jeg glad for at du synes!
De er fede!:-)
Tak! :)
De er super seje! Pift pift :)
Hihi, tak søde Marina :)
De ser bare rigtig fine ud :)
Synes de er übercool! :)
De er virkelig fine, mønster på den gode og lidt mere diskete måde. Må altså finde tid til at prøve dem en butik, tør ikke købe dem online da jeg ikke kender Vila’s pasform særligt godt.
Ja….nedtonede på en måde.
Hm….jeg vil sige at Vilas pasform er ret god, så tror sagtens du ville kunne lide dem.
for filan hvor ser du godt, M.
Årh tak da <3